Kontrola formy 2 mesiace pred súťažami

Už dlhší čas plánujeme začať točiť tréningové videá a konečme sme si našli čas vyskúšať, či bude na to technika ktorú mám dostatočná. Ako skúšobné video sme natočili moje pózovanie, chcel som si pozrieť formu a zároveň vidieť čo na pózovaní potrebujem zlepšiť. Prižmúrte prosím obe oči nad tým nafúknutým bruchom, mal som high carb day a telo ho moc nezvládalo 🙂

 

 

Pózovanie je bez debaty ešte zlé, ale idem na ňom už pravidelne pracovať a nacvičovať ho čo najčastejšie.

K forme čo sa týka množstva tuku. Veľmi zle je na tom spodný chrbát a boky, s nimi mám v tejto príprave najvačší problém. Zbytok tela je podľa mňa na 2 mesiace do súťaže v poriadku, ak vydržím, mal by som stíhať spáliť ten tuk čo tam je. Samozrejme to nebude forma ako u profíkov, ale ja ani nepoužívam látky ako oni. Každopádne ju skúsim spraviť čo najlepšiu.

Ku forme čo sa týka svalovej hmoty.

Stehná sú menšie, ale dosiahol som čo som chcel, majú lepšiu definíciu a tvrdosť zostala moja štandardná. Pri bočných pózach sa mi moc nepáčia, ale to chce asi ešte čas.

Lýtka sa zlepšili, ale je vtipné že dominantné je teraz pravé, predtým to bolo naopak 🙂 Stále sú zlé, ale je nádej že sa pomaličky budú zlepšovať.

Ramená sú z predného pohľadu tiež gulatejšie, zmeny v tréningu mali zmysel a budem sa snažiť ich ďalej zlepšovať.

Prsia sú lepšie, ich zlý tvar v spodnej časti moc nezmením, tak na ne aspoň naberám viac hmoty.

Chrbát je konečne širší a vyzerá že má aj hrúbku. Žial ten spodok chrbta vyzerá strašne a kazí to dojem.

Brucho mi pripadá úplne rovnaké, snáď to bude stačiť.

Biceps a triceps sa tiež nejako nezlepšili, uvidím čo povedia rozhodcovia, či nezačali zaostávať voči zvyšku tela.

 

Do hmotnostného limitu by som sa mal zmestiť, ak sa podarí spáliť ešte pár kíl tuku a s nimi žiaľ odídu aj nejaké svaly. Som veľmi zvedavý, koľko zo mňa zostane pred súťažou. V marci pôjdem podľa plánu a mierne pritvrdím v diete, po mesiaci zhodnotím či treba začať potit krv, alebo dodietovať v rozumnom tempe.

Držte mi prosím palce, teraz už je to náročné a každá chyba alebo komplikácia sa može prejaviť na výsledku. Máme už natočený aj prvý tréning, možno niekoho inšpiruje. Pridáme ho snáď čoskoro.

IMG_154789832611903