Voda a jej dôležitosť

1497625_187753224759246_237644647_nViem, že ste už veľakrát počuli vetu – „Pite viac vody!“ Bohužiaľ tomu 99% ľudí nevenuje nejakú väčšiu pozornosť. Možno keby bola voda drahšia, by jej ľudia venovali viac pozornosti. Žijeme v dehydrovanom svete plných sýtených nápojov, kofeínu a alkoholu.

Stavím sa, že určite nevie ako je voda dôležitá pre vaše zdravie, postavu a celkovo pre vašu pohodu. Pitie vody nie je trendom, avšak o to je to dôležitejšie. Všetko, čo robí vaše telo robí lepšie s dostatočnými zásobami vody. Každý systém vo vašom tele závisí na vode.

Takže tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste mali piť čistú vodu a prečo by ste mali vodu pridať do vašej každodennej rutiny:

1. Získajte zdravú kožu.
Nič nie je lepšie pre vašu pokožku ako piť dostatočné množstvo vody. Je zaujímavé a smutné, že koľko času a peňazí vrážajú ženy do produktov, ktoré by mali pomôcť ich pokožke a pritom zanedbávajú to najlacnejšie a najefektívnejšie. Vodu. Voda je jedným z najdôležitejších prvkov pre mobilné integrity. Pitná voda hydratuje pokožku. Taktiež je nevyhnutná pre zachovanie pružnosti a pružnosť pomáha predchádzať vysušeniu pokožky. Skutočný prameň mladosti možno nájsť v pohári vody.

2. Odstraňuje toxíny
Voda pomáha odstrániť toxíny z tela a to najmä z tráviaceho traktu. Náš obličkový systém je jedinečný v jeho možnosti filtrovania a pre prácu je závislý na vode. Denný príjem tekutín je nevyhnutný na jeho efektívnu prevádzku najmä preto, lebo jeho funkcie klesajú vekom. Voda pomáha zbaviť sa nadmerného dusíka, močoviny a ketónov. Pitím vody pomáhate svojím obličkám robiť svoju prácu. Pri menšej činnosti obličiek je väčšia šanca pribrať na váhe.

3. Znížte riziko srdcového infarktu.
Výskumníci z Loma Linda University v Kalifornii študovali viac ako 20 000 mužov a žien a zistili, že ľudia, ktorý pijú denne viac ako 5 pohárov vody mali menšiu pravdepodobnosť, že zomrú na srdcový infarkt alebo srdcové choroby ako tí, ktorí pili menej (približne 2 poháre za deň).

4. Pohodlie pre vaše kĺby a sval
Voda predstavuje veľkú časť tekutiny, ktorá maže vaše kĺby a svaly. Aj keď nie je jediným prvkom spojeným so svalovými kŕčmi, športovci si už dávno uvedomili, že aj mierna dehydratácia môže spôsobiť kŕče. Takže pitie vody pred, počas a po cvičení môže tiež znížiť svalové kŕče a predčasnú únavu.