Kedy počas dňa trénovať?

Väčšina ľudí, neprikladá rannému tréningu žiadnu váhu. Trend ranných tréningov prevláda hlavne v Amerike a v krajinách s vysokou úrovňou života. Mnohí preto ráno cvičia a hneď potom idú do roboty. Uvedomili si, že tréning ráno im pomáha nielen po fyzickej, ale i po psychickej stránke.

Tréning ráno

Ak trénujeme ráno, naše telo má najviac energie.
Telo má dokonca tendenciu spaľovania vyššieho percenta tukov.
Pri cvičení sa nám uvoľňuje hormón šťastia. Takto budeme náš deň začínať s pohodou a chuťou do roboty.

Nevýhoda je rané vstávanie. Ak si však zvykneme, že začneme vstávať o hodinku skôr, tak sa nám naše telo za to odvďačí.

Tréning poobede

Výhodu cvičenia poobede je oddych. Ak sme unavení z celého dňa, tak nám tréning pomôže dostať sa znova na tú správnu vlnu. Veď cvičením sa uvoľňuje hormón šťastia. Pri cvičení poobede je menšie riziko zranenia lebo naše telo je už zahriate.

Tréning večer

Má viacero výhod i nevýhod.
Posilňovne už nie sú tak preplnená a môžete si odcvičiť svoj tréning v kľude, a pokoji.
Taktiež už nemusíte myslieť na starosti a nie ste vystresovaní.
Nevýhodou je, že Vaša posilňovňa môže byť už zavretá. Nevyužijete ani potenciál rýchleho metabolizmu, ktorý sa pri spaní samozrejme zníži.

Tak ako teda postupovať pri tréningu? Kedy mám cvičiť?

Ak chcem chudnúť: Ráno si chodte zabehať na 30-40 minút v miernom tempe. Posilňovňa zrejme ešte nebude otvorená, tak beh je to správne riešenie pre Vás. Po práci si doprajte taktiež cvičenie, ale už nie na bežiacom páse alebo stacionárnom bicykli. Zamerajte sa na cvičenie s činkami. Poprípade ak máte ešte dostatok energie, neváhajte po tréningu si ísť ešte na 20 minút zabehať na bežiaci pás.

Ak chcem pribrať: Ak chceme pribrať objem, zamerajme sa na jeden tréning do dňa a to poobede. Naša energia je vzácna a potrebujeme ju na regeneráciu po tvrdom tréningu.

Ak chcem rysovať: Platí to čo pri chudnutí. Náš tréning poobede musí, ale byť tvrdý.