Comeback – zhodnotenie 1. fázy objemovky

Moja 1. fáza objemovky v roku 2016 trvala 8+2 týždne. 8 týždňov bola ťažká fáza, kedy som sa každé 2 týždne snažil zvyšovať váhy pri niektorých základných cvikoch a za celý čas som nemal voľný deň. Presnejšie povedané, 2 dni v týždni boli len aeróbne tréningy, čo som bral vlastne ako voľné dni. Ku koncu som si myslel že začínam byť pretrénovaný, keďže výkony začali stagnovať, nechutilo mi jesť a cítil som sa dosť unavený. Pravda ale bola že ma chytala choroba, preto som sa takto zle cítil.
9. týždeň už som sa rozhodol dať ľahšie tréningy, aj nech telo má viac energie na boj s chorobou, aj nech sa svaly a kĺby zregenerujú.
10. týždeň som si zase skúšal nové cviky a pripravoval sa na nový tréningový rozpis. Zranený biceps ešte stále nemôžem príliš zaťažovať, takže si musím len vyskúšať pri ktorých cvikoch ma nebolí a z nich si potom zostaviť tréning. Tento už bude náročnejší, som už v celkom slušnej kondičke, takže telo potrebuje dostať zabrať, ako sa u športovca na vysokej úrovni patrí. Stále to ale ešte nebudú samovraždy, ako v predsúťažnej príprave 🙂

Výsledky tejto fázy objemovky sú nasledovné:
Pribral som z 97 na 114kg.
Z toho tuk robí skoro polovicu. Najväčšiu chybu som spravil cez Vianoce, po dlhých rokoch som nebol cez ne v diete a chcel som si ich hlavne užiť s rodinou a nič neriešiť, mal som totiž aj psychicky dosť ťažké obdobie. To mi spravilo v páse plus 6cm a tieto mi to celé pokazili. Za celých 10 nasledujúcich týždňov som k nim pribral v páse už len 2cm, čo je úplne v pohode na objemovku. Poučenie do budúcna, keď sa mám opustiť, tak len na pár dní 🙂

Drepy som robil v maximálnom rozsahu, čo znamená tak nízko, ako ma telo pustilo a takto som dokázal spraviť 5 opakovaní so 180kg. Pre predstavu o aký rozsah išlo a že nekecám, dávam video ako som drepoval ešte so 170.

https://youtu.be/GEVlsW3TWHg
Bench press som sa dostal na 140kg, so spáringom som spravil 10 opakovaní. Keď som už v závere slabol a poprosil ho aby nemal ruky pri činke, nech viem koľko som na 100% spravil sám, to som spravil 8 opakovaní.

Takto nejako som vyzeral v 7. týždni, stehná už majú rozmery ako keď som bol v top forme. Veď tie som vlastne ani za celý čas počas zranenia cvičiť neprestal. Aj všetko ostatné už pomaly rastie, dokonca aj chrbát pri týchto nových cvikoch naberá pekné rozmery. Len tie ruky budú boj.

180kg_comeback_2016

Vôbec zatiaľ neviem posúdiť, či to s tou rukou bude ešte na súťaženie, tak som sa rozhodol že teraz si idem trošku robiť radosť silovými výkonmi. Rád by som si v drepe a na benchpress spravil nové rekordy. Hlavne ten bench bude zaujimavý, ak so zranenou rukou dokážem potlačiť viac ako predtým zdravý. Veľmi dlho som ale nedržal takúto klasickú a dlhú objemovku, tak sa to možno aj podarí. Nechajme sa prekvapiť.