Náš svalový rast záleží od genetiky

Nechceme si to pripustiť alebo o tom nevieme. Jeden z najdôležitejších faktorov pri cvičení je genetika nášho tela. Ak čakáme obrovské ramená, prsia, bicáky či tehly na brucho,ako majú naši vysnívané idoly, nemusí sa nám to splniť. Každý jedinec má iný genetický potenciál.

Prečo sa vyhovárame stále na genetiku?

Ak nemáme také genetické predpoklady ako iní, neznamená, že nemáte cvičiť. Aj keď vaša genetika nie je optimálna, dokážete naberať svaly. Keď niekto chodieva do posilňovne pravidelne a nevidí na sebe takmer žiadne zmeny, začne sa vyhovárať na zlú genetiku svojho tela. To však nie je základný problém. Je to len časť problému. Určite do vašej posilňovne nechodia len samí genetickí borci, ktorým stačí zdvihnúť raz činku a už majú svalnaté telo. 🙂

Ak chcete zlepšiť vašu kondíciu, zväčšiť svaly a silu tak vám na to stačí správna strava a cvičenie. Genetikou by  ste sa mali zaoberať len vtedy ak to myslíte s cvičením vážne a chcete začať navštevovať kulturistické súťaže.

Pár vecí, ktorými sa máte držať ak chcete vidieť výsledky

1. vyhnúť sa mastným jedlám a jedlám na oleji
2. miesto sladkostí, konzumujte ovocie ako napr. jablká, ananásy
3. jedzte pravidelne v menších dávkach každé 2-3 hodiny
4.denne vypite aspoň 3 litre vody (najlepšie čistej)
5. nepite alkohol

Ako premeniť naše genetické nedostatky na úspech?

Nemôžete sa stále zameriavať len na to koľko vážite, ale na to ako vyzeráte. Týmto pravidlom sa riadil i Shawn Ray, ktorý dokázal svoje telo vyrysovať do takých rozmerov, že keď sa postavil vedľa borcov, ktorí boli od neho aj o 30 kg ťažší, nebol vidieť medzi nimi rozdiel.
Aby ste opticky zväčšili vaše telo, musíte byť dobre vyrysovaní. Vyrysovaním sa vaše svaly od seba budú viditeľne oddeľovať a tým dosiahnete optického zväčšenia vašich svalov. Môžete si to všimnúť hlavne na paži. Ak sú svaly ramena viditeľne oddelené od svalov paže, dosiahne vaša ruka viditeľný nárast objemu. Toto platí pre všetky svaly a svalové skupiny.

Ak sa pri cvičení zameriate hlavne na zväčšovanie šírky vášho chrbta tak opticky zväčšíte nielen chrbát, ale aj ramená a celé telo. Na budenie masívnosti vášho tela u ľudí taktiež vplývajú vaše trápézy. Čím väčšie trapézy, tým získate celkovo mohutnejšie telo a chrbát.

Pre ľudí je dôležité ako vyzeráte, nie koľko vážite! 🙂