Ako spevniť svoj zadok?

Zlepšite svoje krivky bez dodržiavania diét. My vám poradíme cviky s ktorými vytvarujete svoj zadok. Muži ťa budú milovať a ženy len slepo závidieť.:)

CVIKY VHODNÉ NA FORMOVANIE VÁŠHO POZADIA

Výstupy na lavičku

Tento cvik je veľmi obľúbený hlavne u žien. Môžeme ho cvičiť len s váhou vlastného tela alebo si môžeme do rúk zobrať činky. S týmto cvikom hlavne vytrénujeme naše sedacie svaly. Lavička, na ktorú máme vystúpiť by mala byť pevná a rovná. Keď si vyložíme nohu na podložku, uhol v kolene by mal byť približne 90%. Ak bude uhol v kolene väčší ako 90 stupňov, váš cvik si budete uľahčovať a nezapojíte svoje sedacie svaly maximálne. Nesnažte sa zvyšovať výšku lavičky aby váš uhol v kolene bol menší ako 90 stupňov a cvik sa stal náročnejším. Týmto spôsobom sa nadmerne namáha kolenný kĺb a môže dôjsť k zraneniu.
Daný cvik môžete cvičiť aj doma. Miesto lavičky použite stoličku, ktorá bude zodpovedať výške lavičky. Optimálny počet opakovaní v jednej sérii je 10 opakovaní.

Výpady

Zo stoja vykonávate výpady dopredu tak, aby koleno nohy, ktorou vykročíte v cieľovej polohe, dosiahlo v kolene približne 90°. Dôležité pritom je, aby koleno nohy, ktorou robíte výpad vpred nepredbehlo chodidlo. To znamená, že uhol nesmie byť menší ako 90°.
Tento cvik sa využíva hlavne na spevnenie stehien a zadku. Daný cvik môžeme cvičiť s váhou vlastného tela alebo s činkami. Ak chcete tento cvik cvičiť aj doma nie je v tom žiadny problém. Môžete ho cvičiť bez činiek. Pri tomto cviku je potrebná pevná obuv (tenisky). Optimálny počet opakovaní v jednej sérii pre ľudí, ktorí pravidelne necvičia je 15-20 výpadov.

Mŕtvy ťah

S týmto cvikom majú viacerí ľudia problémy. Cvičia ho technicky nesprávne. Pri tomto cviku musíme dbať na správnu techniku aby sme si neprivodili žiadne zranenie. Na tento cvik budeme potrebovať aj závažie. Ako závažie sa najčastejšie používajú činky ak sme vo fitnes centre. Ak však chcete tento cvik cvičiť doma, činky môžete nahradiť fľašami naplnenými vodou alebo podobnými predmetmi.
Pomôcka pre ľudí, ktorí sa s týmto cvikom ešte nestretli. Prvých 10 opakovaní necvičte so žiadnou záťažou a postavte sa bokom k zrkadlu. Pri každom predklone sa snažte lopatky tlačiť k sebe aby ste mali chrbát rovný nie guľatý. V zrkadle uvidíte či máte rovný chrbát a teda cvičíte tento cvik správne.
Ak by ste si na mŕtvy ťah nakladali veľké váhy a cvičili tento cvik zle, tak o pár rokov môžete mať problémy s chrbtom, ktoré pôjdu s vami už do konca života.Optimálny počet opakovaní v jednej sérii je 10 opakovaní.

Všetky tieto cviky môžete cvičiť aj doma a sú vhodné pre mamičky s deťmi, ktoré nemajú čas chodiť do fitnes centra.

Dúfam, že sa týchto cvikov budete držať a uvidíte s nimi také výsledky ako ja. Veľa úspechov vám praje nová autorka článkov pre ženy Sandra.