Na čo treba myslieť pri posilňovaní

posilnovanie, šport, kulturistika, doplnky výživy, strava, chudnutie

Väčšine sa bude zdať táto infomácia banálna, ale nie je tomu tak. Už ste možno čítali pár článkov o doplnkoch výživy.

Budeme teraz rozprávať o Gaineri. Tento doplnok výživy obsahuje veľké percento cukrov (sacharidov) a dá sa z neho slušne pribrať. Netreba si ho však pomýliť so stravou. Gainer je len doplnok výživy nemôžeme ho brať ako náhradu nejakého jedla.

Veľa športovcov, kulturistov či iných ďalších ľudí pije Gainer aby malo energiu na nejakú fyzickú náročnú činnosť. U kulturistov je to na zdvíhanie činiek. Pri športe to je väčšinou zapríčinení tým, že športovci potrebujú dostať rýchlo do seba cukor (sacharidy) a zvýšiť svoju energiu.

Obyčajní ľudia, ktorí chodia cvičiť do posilňovne si tiež doprajú gainer tesne po tréningu na doplnenie energie a večer pred spaním. Títo ľudia robia, ale jednu chybu. Pri užívaní gaineru pred spaním dochádza k ukladaniu tukov.

Preto by sme si pred spaním mali dať proteinový nápoj alebo tvaroh. Týmto spôsobom dodáme telu potrebné množstvo bielkovín počas celého spánku. Pri použití gaineru bude telo spracovávať cukry a okolo 20% bielkovín, ale proteinový nápoj obsahuje 80% bielkovín v jednej dávke. To sa rovná okolo 100 gramom kuracích pŕs.

Naše svaly rastú hlavne počas spánku preto by sme im mali dopriať to najlepšie.

Týmto spôsobom Vám budú svaly rásť rýchlejšie a naberiete kvalitnejšiu svalovú hmotu.