Ako udržať telo vyšportované?

Ananás :
ananas, ovocie, šport, potraviny, strava, zdravieToto ovocie sa považuje za ničiteľa tukov.  Ananás pochádza z Južnej Ameriky.  Často sa pridáva do prípravkov na chudnutie. Obsahuje totiž enzým bromelain, ktorý pomáha k premene tuku na svaly. Pri konzumácii ananásu môže Vaše telo strácať tuky. Samozrejme záleží nielen od ovocia, ale aj od Vás a vašej životosprávy. Naviac má ananás detoxikačné účinky a pomáha prečisťovať črevá.

Syr:
syr, bielkoviny, tuk, chudnutie, zdravotný stav, zdravie, potrava, stravaV syre sa nachádzajú stráviteľné bielkoviny a zároveň v ňom nájdeme minimálne množstvo tukov. Jeden z  najlepších syrov súčastnosti je Cottage. Tento syr sa považuje za kulinárskou módou poslednej doby. Cottage syr jedia známi ľudia, celebrity, ale aj tí obyčajní ako my. S týmto syrom sa môžete stretnúť v rôznych šalátoch, predjedlách. V mnohých reštauráciach je neodbytnou súčasťou mnohých jedál.

Tvaroh:
tvaroh, posilňovanie, potraviny, strava, potrava, bielkoviny, svalyTvaroh je základnou tehlou pri budovaní svalovej hmoty. Ak chceme byť štíhli a pevní mali by sme jesť tvaroh. Obsahuje dostatočné množstvo bielkovín pre naše telo. Tvaroh je ideálnym jedlom pred spaním. Dodáva svalom počas spánku energiu na rast. Z tvarohu môžete vytvoriť nátierku alebo sladký dezert. Odporúčam sladký dezert. Je vinikajúci. Tvaroh rozmixujete v mixéri. Pridáte cukor a zamiešate. Môžete doň pridať piškóty, ovocie ako napríklad jahody, ananás, banán. Na vrch posipete grankom. Tento dezert je vhodný pre každého. Bude chutiť Vám ,ale aj vaším deťom. Celá rodina sa budete stravovať zdravo a chutne.

Ryža:
ryža, bielkoviny, sacharidy, zdravie, výživa, strava, potraviny, potravaRyža obsahuje komplexné sacharidy. Tieto sacharidy sa uvoľňujú postupne a dodávajú telu neustále energiu. Takýto prínos energie využijete hlavne pri cvičení. Samozrejme ryžu by ste mali kontumovať aspoň hodinu pre cvičením. Ak ju budete konzumovať  okamžite pred tréningom, môže to mať za následok stratu sily počas cvičenia. Ryža neobsahuje takmer žiadny tuk a preto to je vhodná potravina na udržanie štíhlej línie.

Morka:
moriak, bielkoviny, dieta, svaly, narast svalov, potrava jedlo, zdrave jedlo, zdravieMorčacie mäso môže obsahovať až 25 % bielkovín. Mnoho ľudí považuje toto mäso za najlepšie na svete. Obsahuje najmenej cholesterolu spomedzi hydiny. Američania si zvolili morku za sviatočný pokrm.

Fazuľa:


fazula, strukoviny, výživa, jedlo, svaly, potrava, sval, zdravieFazuľa obsahuje bielkoviny a bielkoviny sú potrebné pre rozmýšľanie mozgu. Čím dieťa rieši čoraz ťaží test tým viac bielkovín potrebuje a to isté je aj s dospelými v práci. Viac informácii o tejto potravine nájdete tu.

zdroj: fitserver.sk