Lee Labrada – životopis

Lee Labrada sa narodil 8. marca 1960 na Kube v Havane. Od začiatku svojej profesionálnej kariéry ho sprevádzala aura estetickosti. On bol jediný ktorý viedol priebežne pred legendárnym Lee Haneyom. Napokon, ale prehral tesným rozdielom, ale podľa mnohých neoprávnene.

Bol veľmi sklamaný pretože to bolo v období jeho najväčšej životnej formy a jediné čo mu chýbalo bolo to, že nebol mohutný – vzrastom ako aj objemami. Aj napriek tomu sa zapísal do análov profesionálnej kulturistiky ako jeden z najestetickejších kulturistov všetkých čias.

Debutoval v roku 1982 na texaskom šampionáte NPC kde sa umiestnil okamžite na 1.mieste. Až do roku 1985 sa v tejto federácii zúčastňoval s výbornými výsledkami a potom začal súťažiť vo federácii IFBB kde sa uviedol víťazstvami na Mr. Universe a Noci šampiónov.

Týmito výsledkami si vyslúžil pozvánku medzi najlepšími profesionálmi sveta na Mr. Olympia, kde skončil na skvelom 3. mieste hneď pri svojom debute. Mimoriadne sa mu vydaril rok 1988, kde triumfoval na štyroch európskych Grand Prix a na ostatných dvoch skončil 2.

V rokoch 1989 a 1990 na Mr. Olympia skončil rovnako na 2. mieste za spomínaným Lee Haneyom. V ďalších rokoch už taký úspešný nebol a maximum bolo 3. miesto v roku 1992. Na rok 1994 si dal pauzu a poslednou jeho súťažou bola súťaž Noc šampiónov v roku 1995 kde skončil na 5. mieste a odchádzal s pocitom krivdy.

V súčasnosti sa venuje podnikaniu v oblasti výživy a má aj vlastnú značku Lee labrada Nutrition.

Napísal náš autor: Ronald Ronnie Mártha