Diéta South Beach podobná ako cyklická diéta

chudnutie, schudnúť, obezita, tukTáto diéta je zameraná na príjem nízkeho množstva sacharidov. Diéta South Beach má podobný princíp ako cyklická katogénna diéta. Tiež sa skladá z viacerých fáz. V prvej fáze nejeme takmer žiadny cukor (sacharidy). Snažíme sa aby telo dostávalo čo najmenej sacharidov a začalo si brať energiu z tukov.
V druhej fáze budeme už postupne pridávať sacharidy do svojho jedálnička.
V tretej fáze by sme mali začať pridávať všetky potraviny a mali jesť v normálnych dávkach.

1. fáza

Trvá 14 dní.Nebudeme jesť jedlá, ktoré obsahujú cukor. Sú to ovocie, zemiaky, ryža, cestoviny, sladkosti.
Budete jesť 5 krát do dňa. Z toho budú 3 jedlá hlavné. Hlavné jedlo musí obsahovať ryby, mäso alebo morské plody. Ako prílohu zvolte zeleninu. Prílohy ako ryža, zemiaky, cestoviny samozrejme vypustite.
Do jedál zaradte mliečne výrobky ako sú syry, jogurty, tvaroh. Taktiež môžete jesť  orechy,piť kávu a čaj. Kávu a čaj nesladte.
Nepite sladké vody!!!
V tejto fáze môžete schudnúť 3,5 –  6 kilogramov.

2. fáza

Pomaly budete pridávať ryžu, zemiaky, cestoviny a ovocie. Samozrejme v malom množstve. Najlepšie si je zvloliť jednu až dve potraviny, ktoré budete jesť a ostatné zatiaľ vypustíte. Napríklad si zvolíte ryžu, ovocie a tie budete jedávať aby sa do vášho tela dostávali cukry. Takže si v hlavnom jedle nemusíte dávať prílohu len zeleninu, ale aj 1 až 2 kopčeky ryže.
V tejto fáze chudnete okolo 0,5 kg za týždeň. Druhú fázu môžete robiť koľko chcete.

3. fáza

Môžeme jesť všetky jedlá v normálnych porciách. Dobré je ak nebudeme jesť veľa v jednej porcií, ale rozložíme si to. Mali by sme jesť tak 5-6 krát za deň v primeraných porciách. Ak začnete znova priberať skúste sa vrátiť k prvým dvom fázam. Snažte sa nejesť veľa sladkostí.

Dúfam, že s touto diétou dosiahnete veľké úspechy. Ako muži tak i ženy.