Comeback – objemová fáza ukončená, čo ďalej?

Víkendom 16.-17.4.2016 som ukončil objemovú fázu môjho návratu po zranení a najlepší spôsob ako ukončiť objemovku mi napadlo načasovať si silovú prípravu na tento víkend a skúsiť si spraviť osobné rekordy v drepe a v tlaku na lavičke. Podľa zlepšení ktoré som videl cez objemovku som vedel, že by to na rekordy aj mohlo byť. Nesklamal som sám seba a rok starý rekord v drepe som si zlepšil z 210 na 233kg. Cítil som sa aj na viac, ale cvičil som v pivničnej old school posilke a tam je tak vydýchaný vzduch, že pred výkonom sa treba ísť nadýchať von, aby telo malo dosť kyslíka. Pred 233 som to spravil a išlo to v pohode, ale asi som sa tak tešil z rekordu, že pred 243 som na to zabudol. A chýbalo veľmi málo, aby som aj túto váhu dal. Ale aspoň viem že v budúcej objemovke môžem dať zase vyššie ciele. Video je tu.

Benchpress_200kg

Bench press už mi robil väčšie obavy, predsalen tam držím činku v zranenej ruke. A tá ma stále bolí, niektoré dni sa na bicepsové zdvihy nedostanem ani na 12kg. V tlaku som mal starý rekord 180kg a ten som asi 1,5 roka nevedel prekonať. Popravde som ani neskúšal, za ten čas som nemal žiadnu dlhšiu objemovku. Keďže sa už trošku poznám, podľa opakovaní s menšou váhou som tušil, že mám minimálne na 190, ale malo by to byť aj na 200kg. 200 sa nakoniec aj podarilo a ťažko popíšem, akú mám z toho radosť. O tej váhe som sníval už od 14 rokov, kedy som začal cvičiť, ale čo je dôležitejšie, dokázal som sám sebe, že viem zabojovať a nevzdám sa ani po zranení. Dokonca sa po ňom ešte zlepším. Video je tu.

Keďže vďaka operácií som si potvrdil aké dôležité je dať si občas úplne voľný týždeň bez cvičenia a nechať telo poriadne zregenerovať, hňeď nasledujúci týždeň po objemovke je oddychový. Dám len 2-3 dni krátke kardio. Budem ho zaraďovať aspoň každé 4 mesiace, nie ako doteraz, že 2 roky som nemal prestávku.

Potom nasleduje moja obľúbená dieta, pri tom ako vyzerám sa jej fakt už neviem dočkať 🙂 Začnem zľahka, len malé zmeny, nech mám stále priestor na ďalšie zlepšenia. Konkrétne uberiem 50g sacharidov z ryže a nebudem po večeroch jedávať somariny. A keď, urobím to cielene po 1-2 týždni dobrej stravy, len na rozbehnutie metabolizmu (a trošku aj na psychiku). Stravu mám dobrú, iné zmeny netreba. Keď to prestane fungovať, zase uberiem trochu sacharidov, alebo pridám tréningy. Na konci objemovky som vážil 116kg, takže takáto kôpka svalov má veľkú spotrebu energie a bude páliť tuk ľahko. Tréningový plán nechám prvé 2 týždňe rovnaký, len skrátim prestávky medzi sériami. A zatiaľ si budem vymýšľať nový.

Zase sa ohlásim keď bude na svete nový tréningový plán.