Čo treba dodržiavať aby som pribral?

Celý fígeľ je v tom ,že ak chceš pribrať musíš viac kalórii prijať ako spáliť. Denne by ste mali prijímať 2- 2,5 gramov bielkovín na kilogram    a 6 – 6,5 gramov sacharidov na kilogram.

Všade na fórach nájdete samé otázky, že ako sa dá pribrať lebo už chodí do posilovne dlhšie a nepribral ani kilo. Je to o tom, že mladí ľudia majú rýchly metabolizmusrýchlo spaľujú tuky. 15 -20 rokov je vek, kde metabolizmus pracuje rýchlo a ťažšie sa priberá ale pribrať sa dá. Hlavná je však strava. Treba sa snažiť jesť veľa mäsa, cukrovuhľohydrátov(ryža, zemiaky,) . Výsledky sa musia dostaviť. Keď som začínal s posilňovaním tak som pribral 10 kíl za 6 mesiacov. Pričom som meral 192 centimetrov a mal som na začiatku 72 kilogramov. Pre tých ľudí, ktorí sa vyskytujú vo vekovej hranici vyššie uvedenej tak vám poradím ako pribrať. Mám to na vlastnej koži odskúšané a skutočne to funguje. Nezabúdajte, že 70% je strava a 30% cvičenie v posilňovni.
[ad#co-2]

  1. krok: Na začiatok si treba kúpiť nejaký gainer s čo najvyšším obsahom cukrov. Najlepšie je ak vám poradí nejaký odborník alebo sa spýtajte niekoho v posilňovni. Užívajte ho 2 krát denne. Najlepšie je ho užívať po cvičení v posilňovni a večer okolo 22:00.
  2. krok: V posilňovni treba dodržiavať tréningový plán.
  3. krok: Snažiť sa jesť ale úplné všetko čo doma nájdete. Od ryže, mäsa až po koláče. Sacharidy(cukry) sú veľmi dôležité, dodávajú ti energiu na cvičenie. Najlepšie ak budeš jesť 4 až 5 krát za deň.
  4. krok: Mal by si cvičiť okolo 45 minút v posilňovni. Necvič dlhšie lebo takto si míňaš energiu potrebnú na regeneráciu svalov.
  5. krok: Dopraj si aspoň 8 hodín spánku.

Dúfam, že vám toto pomôže k pribratiu svalov, objemu a sily.

Ak po 3 týždňoch neuvidíte, na váhe ,že ste pribrali aspoň pol kila tak buď zle jete alebo vyskúšajte nejaký iný tréningový plán. Ak máte nejaké dotazy rád vám odpoviem.