Mýty o cvičení nielen pre ženy

1. mýtus

Ak budú ženy cvičiť v posilňovni s činkami budú mať veľký svalnatý chrbát, nohy, ruky.

Pravda: Tento mýtus je absolútne nepravdivý. Ženy majú inú stavbu tela ako muži. Ich telo neobsahuje toľko svalov ako je to u mužov. Viacero odborníkov sa prikláňa k tomu, že ak nemajú ženy perfektnú genetiku tak bez rôznych podporných látok, doplnkov výživy a dokonca steroidov to nepôjde. Ženy by mali s činkami cvičiť, ale mnohé sa toho boja. Nemajú sa prečo. Pri cvičení s činkami zlepšujete prúdenie krvi v žilách, cievach, tepnách a zvyšujete svoju silu. Takýmto spôsobom zmenšujete pravdepodobnosť infarktu.

2. mýtus

Čím rýchlejšie budem šlapať na stacionárnom bicykli, tým viac tukov spálim.

Pravda: Aby ste schudli nemôžete čakať výsledky za 3 dni. Nie je taktiež pravda, že ak budeme rýchlejšie šlapať na bicykli tým rýchlejšie budeme chudnúť. Ak chceme schudnúť, tak by sme svoje telo mali pripraviť na dlhodobejšiu aktivitu pri rovnakom tepe. Váš tep  pri bicyklovaní na stacionárnom bicykli by mal byť okolo 140 – 160 tepov za minútu. Váš čas strávený na stacionárnom bicykli by sa mal rovnať času okolo 40 minút. Týmto spôsobom budete spaľovať tuky. Ak chceme schudnúť nemôžeme zabúdať na správnu stravu. Mali by sme sa vyvarovať hlavne sladkému. Mali by sme obmedziť na pár dní prísun ovocia, rôznych dobošiek, zmrzliny a podobne.

3. mýtus

Ak nebudem nič jesť tak schudnem.

Pravda: Tento mýtus je z časti pravdivý. Ak budeme jesť minimálne tak schudneme, ale schudneme aj svalovú hmotu. Naše svaly a telo potrebujú bielkoviny. Keď naše telo nebude mať dostatok bielkovín, tak si začne brať bielkoviny zo svalov a my budeme týmto spôsobom strácať svalovú hmotu. Ak chceme chudnúť mali by sme obmedzovať nezdravé vyprážané jedlá, potraviny s vysokým obsahom cukrov a tukov. Základ chudnutia nie je v cvičení, ale v strave.Pri drastickom chudnutí, keď nebudem jesť takmer nič sa môže dostaviť takzvaný jojo efekt.

JOJO efekt: Naše telo priberie naspäť to čo sme schudli a dokonca priberieme ešte viac ako sme vážili pred diétou. Takže chceli ste schudnúť a miesto chudnutia budete priberať.