Anabolické „tajomstvo“

Dnes sa chcem venovať problematike maximalizácie anabolizmu, čo to vlastne znamená a čo môžete urobiť, aby ste tento stav v tele dosiahli.

Slovo „anabolický“ je vo fitness priemysle veľmi často skloňované, ale realita je taká, že je často zneužívané a nepochopené.

Jednoducho opisuje regeneráciu svalových vlákien, presnejšie regeneráciu a potom rast.

Tu je 5 vecí, ktoré môžete urobiť pre zvýšenie stupňa „anabolizmu“, ku ktorému dochádza vo Vašom tele.

1. Prírodnou formou zvýšte množstvo testosterónu v tele suplementáciou zinku, pridaním nasýtených tukov do svojho jedálnička a uistením sa, že spíte dostatočne.

2. Nevynechávajte jedlá, jedzte každé 2-4 hodiny na zabezpečenie dostatočného stupňa proteosyntézy svalovej hmoty (PSH), ktorá je silným faktorom pri raste svalovej hmoty.

3. Trénujte so zvýšnou intenzitou, snažte sa prekonať svoje výkony s použitím rôznych počtov opakovaní, čím pridáte nové úrovne fyzického stresu pre telo.

4. Naučte sa zvládať psychický stres, aby kortizol nepôsobil vo Vašom tele katabolicky, čo je momentálne stále častejší problém.

5. Suplementujte aminokyselinami obsahujúcimi veľa leucínu, čim tiež zvýšite PSH počas dňa.

Toto všetko sú veci, ktoré môžete urobiť okamžite na zvýšenie anabolického efektu svojho denno-denného životného štýlu.

Ale tu je kľúčová zásada, ktorú chcem aby ste dnes odniesli vo vzťahu k zvýšeniu anabolizmu. Aby bolo možné skutočne urýchliť rast svalov je potrebné ich najprv zotaviť, toto bude vždy tá prvá, základná vec. Týmto chcem povedať, že skutočné „tajomstvo“ k vytvoreniu anabolického prostredia v tele je, aby ste venovali veľkú pozornosť rýchlosti zotavenia po tréningu a robili všetko potrebné k tomu, aby bola regenerácia rýchlejšia a účinnejšia. Čím rýchlejšie sa z tréningu zotavíte, tým rýchlejšie sa telo môže sústrediť na rast.

Dúfam že Vám to dáva zmysel a článok pomohol.