Ako začať poriadne naberať objem? Poď do toho s nami

Po dlhej odmlke zapríčinenou tvorbou novej stránky zaciatocnici.sk s novými funkciami sa prihovárame opäť. Dúfame, že novú stránku spustíme do 2 týždňov.
Dnes by sem sa chceli povenovať téme naberania objemu. V tomto článku by sme vám doporučili všetko. Jedálniček, tréningový plán i suplementáciu.

Začnime tréningom, ktorý je vhodný na objem.

Prednedávnom som odskúšal HST tréning a bol som s ním nadmieru spokojný. Moja sila a objem išli rýchlo hore behom  mesiaca a pol čo som tento tréning vykonával. Musel som sa však aj poriadne stravovať. Bez toho to predsa nejde 🙂 Daný tréningový plán je rozdelený na 3 časti po 2 týždňoch.

  • 1. týždeň cvičíte princípom 2 série po 15 opakovaní. Cvičíte celé telo vo vysokej intenzite. Každý tréning by ste si mali pridať záťaž.
  • 2.týždeň cvičíte už princípom 2 série po 10 opakovaní. Stále budete cvičiť rovnaké cviky, ale už s menším počtom opakovaní. Samozrejme záťaž budete pridávať stále každý tréning.
  • 3.týždeň budete cvičiť 2 série po 5 opakovaní. V týchto posledných dvoch týždňoch bude váš tréning najnáročnejší lebo budete cvičiť s veľkými váhami a  zrejme aj prekonávať vaše doterajšie maximá.

Pred samotným tréningom si treba zvoliť svoje maximá aby ste vládali každý tréning si pridať nejakú záťaž. Nebráňte sa tomuto tréningovému plánu. Možno sa v posilňovni na vás aj budú dívať, že ako cvičíte, ale vaše výsledky ich vyvedú z omylu. Celý HST tréning nájdete na tomto odkaze HST tréningový plán . Tento tréning môžete praktizovať aj niekoľkokrát za sebou, ale je vhodné pomeniť cviky.

Ako jesť počas tohto objemového tréningu?

Nejedol som 5 krát za deň ani 7 krát za deň. Jedol som až 10 krát. Prekvapila ma hlavne veľká chuť do jedla počas tohto tréningu. Jedol som takmer každú hodinu a hneď som bol po chvíli znova hladný.

Môj jedálniček vyzeral nejak takto(možno vám to pomôže):

Raňajky: 2 jogurty s ovsenými vločkami + 40g proteínu
Olovrant:100g tvarohu s jogurtom,vajcom a mliekom(všetko spolu rozmixovať a vypiť)
Obed: mäso + ryža(vo veľkom množstve)
Obed 2: mäso + ryža(vo veľkom množstve)
Po tréningu: Gainer + niekedy aj proteín
Večera 1: mäso + ryža(vo veľkom množstve) – aj praženica, keď už mäso nebolo
Večera 2: Puding a pár piškót
Pred spaním: 250g tvarohu + 3 vajcia+ jogurt + mlieko

Ak to správne spočítate, vyjde vám 8 chodov. Ešte som si dával niekedy aj proteínové tyčinky. To však do toho nerátam lebo som to dávkoval, kedy prišlo.

Strava možno nebola nejak extra skvelá, ale váhou som išiel o takých 5 až 10% hore.

Suplementácia(doplnky výživy):

V tomto objemovom jedálničku a tréningu je vhodná i suplementácia. Odporučil by som hlavne gainer pre rýchle doplnenie energie po veľmi náročnom tréningu. Ako doplnok ešte ku gaineru doporučujem proteín. Nedával som si ho vždy po tréningu,ale na ráno ku vločkám je vhodný. Ráno potrebuje telo prijať hlavne bielkoviny a nie sacharidy. Bielkoviny naštartujú váš organizmus a svaly na celý deň. Dokazujú to aj viaceré vedecké štúdie. Späť však k doplnkom výživy. Pre pokročilejších cvičencov by bol vhodný aj kreatín. Ja som to chcel vyskúšať bez neho. Je to všetko na vás ako si to zvolíte.

Ešte sem dám na záver takú mini reklamu čo som za gainer a proteín užíval 😀

Gainer- Biotech Hyper Mass 5000

Proteín – Gaspari Myo Fusion 2270g

Možno vás môj tréning, jedálniček, suplementácia oslovia a vyskúšate to. Ak by vám bolo niečo nejasné alebo sa chcete opýtať, napíšte smelo do komentov a odpoviem vám.

Čo vás čaká na nových začiatočníkoch?

  • jednoduchšia a prehľadnejšia grafika
  • viac článkov, pravidelnejšia publikácia, noví redaktori
  • možnosť registrácie
  • pre registrovaných:online pomoc, online tréner, akciový tovar vo vašom profile, zľavy a špeciálne ponuky len pre registrovaných
  • fórum, kde odpovedáme na vaše dotazy, určené pre začiatočníkov a pokročilých, iné fórum aké má konkurencia
  • prihlásenie sa na dober noviniek cez e-mail alebo rss kanál
  • a mnoho ďalšieho