Aké chyby môžu spomaliť našu cestu k vrcholu? 1.časť

1.Nesprávne cvičenie a ulievanie

Ak chceme zvyšovať našu silu a mať kvalitu svalov, musíme trénovať intenzívne. Do fitness centra sa chodí cvičiť, nie rozprávať s kamarátmi. Prídeme, docvičíme jednu sériu daného cviku a ideme sa 10 minút rozprávať s kamarátmi. Týmto spôsobom sa z nás veľkí cvičenci a kulturisti nestanú 🙂 Dôležitá je intenzita tréningu.

2. Nesprávny tréning

Mnoho začínajúcich, ale i pokročilejších cvičencov robí základnú chybu. Cvičia stále rovnaký tréning. Nemenia ani opakovania, série či cviky. Ak nejaký tréningový plán cvičíme príliš dlho stane sa, že naše svaly si na tento tréning zvyknú a už sa nebudeme zlepšovať. Tento stav sa volá stagnácia. Naše svaly už nedokážu zdvíhať väčšie váhy a aj nárast svalovej hmoty sa zastavuje.  Mali by ste si zvoliť tréningový plán na mieru pre Vás. Tréning, s ktorým zaznamenáte alebo ste zaznamenali najlepšie výsledky.

3.Pretrénovanosť

Stav pretrénovanosti môžeme spozorovať hlavne u ľudí, ktorí začínajú s cvičením. Hneď si na činku naložia veľké váhy a začnú chodiť do posilňovne 7 krát do týždňa. Po týždni sú v koncoch. Nechutí im jesť, nevládzu cvičiť. Toto je znak pretrénovanosti. Treba sa pri začiatočníkoch riadiť pravidlom, že aj dobrého veľa škodí. Stačí na začiatok cvičiť len 3 krát do týždňa s malými váhami a postupne pridávať.V tejto sekcii nájdete rady pre začiatočníkov.

4.  Zlá strava a životný štýl

Zrejme ste už aj na našej stránke našli tento text. 70% je strava a 30% je cvičenie. Na iných stránkach alebo od iných ľudí môžete počuť iné hodnoty percent, ale strava bude vždy dôležitejšia ako samotné cvičenie. Musíme svoje stravovacie návyky prispôsobiť tréningu a začať sa stravovať zdravšie. Mali by sme jesť pravidelne 5-7 krát denne. Nemali by sme sa prejedať ani cítiť pocit hladu. Pár rád o strave a naberaní svalovej hmoty.

Druhá časť tohto článku už onedlho.