Zumba

zumba fitnes, fitness, aerobik, aerobicFitnes novinka menom Zumba prichádza konečne na Slovensko.
Zumba je spojenie dynamickej americko latinskej hudby s exotickými tanečnými a aeróbnymi pohybmi.

Tance, ktoré sa pri cvičení využívajú: Salsa, Merengue, Flamenco, Hip-hop, Cha-cha, Samba, Calypso, Belly Dancing a oveľa viac.

Zumba vychádza z princípu, že cvičenie má byť pre nás zábavou a nie odporom. Toto cvičenie napomáha k zlepšeniu zdravia, odbúrava stres, čistí myseľ a v neposlednom rade vám zdvihne náladu. V Zumbe sa striedajú pomalé a rýchle rytmy. Tento tréning je veľmi podobný intervalovému tréningu. Cieľom Zumba fitnes je zlepšiť kondíciu, vyformovať a spevniť celé telo. Tieto cvičenia sú zamerané na telesné partie ako sú zadok, brucho, nohy, ruky.

História Zumba fitnes

Zumba fitnes vytvoril kolumbijský tanečník a inštruktor Alberto Perez, ktorý spojil príjemné s užitočným a vymyslel nový fitnes štýl. Zumba je štýl, ktorý si získava stále nových a nových cvičencov a to vďaka Albertovi.

Prečo si Zumba fitnes získal toľko priaznivcov?

Obľubujú ho ženy, ktoré nebavil aerobik a hľadali niečo pestrejšie a  zaujímavejšie. Zumba je spojenie tanca  a cvikov, ktoré sa využívajú v aerobiku. Mnoho žien, ktoré Zumba fitnes vyskúšali hovorili, že si ani neuvedomovali, že cvičia. Po pár tréningoch však videli na svojom tele zlepšenie.