Trochu triku tipu vtipu na chudnutie pre ženy

Ak ste sa dostali až sem znamená to , že ste sa rozhodli urobiť niečo pre svoje telo , zmeniť životný štýl a schudnúť par prebytočných kilečiek. 🙂 Nečakajte však žiadny trik na rýchle chudnutie pri vodovej / uhorkovej / ryžovej diéte a všetkých možných , ktoré sú síce možno na chvíľu účinné avšak nezdravé s následným jojo efektom.

 

Slovo diéta vyvoláva v človeku často až hrôzu . Predstaví si sucháre s vodou , hordy zeleniny a hodiny oddreté na bicykli v posilke . A aké je ťažké obísť v obchode ten regál s orieškovou milka čokoládou ! 😀

3 základné princípy zdravého životného štýlu sú :

 • Zdravá strava
 • Pohybová aktivita
 • Psychická pohoda

 

A pretože náš tím zastáva hlavne zdravú stravu a pohybovú aktivitu , týchto pár bodov Vám snáď aj napomôže k  psychickej pohode pri Vašom  kroku urobiť pre seba niečo dobré . Základom je uvedomiť si , že jedno bez druhého a tretieho nebude fungovať. Predsa každá dobrá zmena sa na nás aj dobre odzrkadlí . 🙂

 

46408560-hroch_ico_v

 1. Motivujte sa ! Keď robíte niečo na silu je málo pravdepodobné , že to bude fungovať a dlho vydržíte. Robte to lebo chcete , lebo Vás to teší , lebo … . Doplňte si sami . 🙂 Lebo si chcete kúpiť tie krásne šaty z výkladu v Eurovei . Lebo sa ešte stále hanbíte osloviť toho fešáka , ktorý každé ráno beží pod Vašim oknom na 78. Lebo na najbližšej dovolenke chcete byť na fotkách ako majestátna gazela a nie ako vyplavená velerybka . 😀  Na tom nezáleží len si určite cieľ. Odfoťte si ho , napíšte , strčte do peňaženky alebo nalepte na ľadničku a spomeňte si naňho vždy keď to budete chcieť vzdať .

 

 1. Odfoťte sa v tých červených plavkách , ktoré Vám boli malé už minulú sezónu. Každá žena je na seba 10 krát kritickejšia ako by v skutočnosti byť mala , takže Vás to duplom presvedčí k aktivite. Fotku si schovajte a vytiahnite ju keď budú na váhe dole 2-3 kilá a porovnajte si zmenu. Už len kvôli radosti z úspechu sa uvidíte v zrkadle o niečo krajšia. Sledujte postupne na fotkách Vašu premenu – určite Vás bude tešiť.

10424335_10202079023091098_2130475859696127436_n

 

 1. Raňajkujte. Veľa ľudí si myslí , že keď vynechajú raňajky aj desiatu schudnú. Veď hladovka . Ani náhodou ! To znamená , že celé dopoludnie idete z rezervy a Váš metabolizmus sa spomalí. A čo sa stane keď mu neskôr doprajete výdatný obed ? Spomalené telo si z neho veľkú časť uloží do tuku. Pre istotu – veď doteraz bolo hladné.

 

 1. Hľadajte ľahšie alternatívy jedál . Nemusíte striktne vyradiť všetko čo máte rada . Miesto rezňa na oleji a panvici si mäso obaľte v otrubách / bylinkách / vločkách a upečte v rúre. Miesto pudingu si dajte tvaroh s lyžičkou pravého kakaa (70percentné a viac)/ proteínu. Na miesto klasických cestovín celozzrné , to isté platí pri múke , ryži aj pečive. Slnečnicový olej nahradíme olivovým/repkovým. Nesladíme cukrom ale stéviou. Keď už hamburger kurací alebo hovädzí.

 

 1. Jedzte 5-6 krát denne. Kuk vyššie na bod 3. Spomalený organizmus , ktorý dostáva málo jedla si väčšinu uloží. Preto si ho štartujte pri každom jedle ako auto aby stále spaľovalo . Tu netreba šetriť benzín. 🙂 55a2e5f15cdcb71045a6f9dc508c363e

 

 1. Máte večer chuť na čokoládku ? Taká lahodná rozplývajúca sa na jazyku , uvoľní trošku endorfínov. Možno máte chuť len na niečo rovnako príjemné. Preto si radšej doprajte masáž alebo prechádzku s priateľom . Dajte si teplú vaňu s voňavým olejom , uvarte si čajík a zachumlite sa pod deku k romantickému filmu. Alebo si len s frajerom vlezte pod perinu . To bude endorfínov aj na hlad zabudnete aj kardio si zacvičíte . 😀

 

 1. Pitný režim uznáva snáď každý ale nerešpektuje ho nikto . Napomáha chudnutiu lebo detoxikuje telo , znižuje chuť do jedla , urýchľuje metabolizmus , podporuje vylučovanie odpadových látok .. Preto noste vždy pri sebe fľašu s vodou. Na 10kg vašej hmotnosti pripadá 3-4 deci vody. Káva , mlieko , alkohol , čierny čaj a ovocné šťavy sa nezarátavajú do pitného režimu! Pozor aj na sladené a prichutené vody ! Existujú už aj rôzne aplikácie na mobil alebo na notebooku ktoré Vám každú hodinu pripomenú aby ste sa napili. 🙂

 

spanok-7bea897fd49482f8f236c9040a3a207b

 1. Dobrú nocou sladké sníčky strčme kilá do krabičky. :sleep:  Dobre vyspinkaný ľudia chudnú ľahšie a rýchlejšie. Unavenému organizmu sa chudnúť nechce rovnako ako sa Vám ráno nechce vstať z postele do tej zimy . 🙂 Okrem toho keď zaspíte, vo vašom tele sa zapnú procesy, ktoré čistia a regenerujú poškodené bunky. Taktiež naštartujete lymfatický systém.

 

 1. Kto by občas nemal chuť na sladké však ? 🙂 Dajte si 3-4 figy alebo slivky . Napomáhajú udržať stabilnú hladinu cukru v krvi.

 

 1. K tukom netreba pristupovať úplne negatívne . Naše telo ich potrebuje tiež , preto nekrivte tvár pri používaní oleja. Na studenú kuchyňu je najlepší panenský olivový olej . Naopak na teplú použite skôr repkový alebo kokosový.

 

o_profimedia-0052315372

 1. Nejeme len pusou ale aj očami. Mozog si vzhľad jedla spája s chuťou a je to veľký figliar. Modrú farbu hodnotí ako menej príťažlivú , preto keď si s touto farbou spojí jedlo zjete omnoho menej a ľahšie mu odoláte. Za to taká červená a žltá Vám chuť do papkania len podporí. Len si spomeňte akú farbu majú reklamy KFC alebo McDonaldu. 🙂 Takže si zožeňte modré taniere , príbory , obrus a vázičku na stôl. Ale POZOR ! Modrým pohárom sa vyhnite !

 

 1. Často pri redukcii váhy odporúča jesť nízkotučné jogurty. Pridajte si do nich trošku škorice. Škorica vyrovnáva hladinu cukru v krvi.

 

 1. Ak už neviete čo od dobroty a máte chuť niečo zjesť doprajte si len drobnosť do 50 maximálne 100 kalórii.
  Do 50 kaloríí : pohár vývaru , mrkva , jablko , kaleráb , paradajka , Knäckebrot s cottage cheesom , pol šálky mlieka.
  Do 100 kaloríí : banán , Knäckebrot s cottage cheesom a šunkou , nízkotučný jogurt , 100g varených zemiakov , vajce.

Ovocný-tanier.-1024x680

 1. Často sa stretávam s názorom , že ovocie je zdravé , pri redukcií váhy dovolené preto si dám na večeru jablko / banán.. NIE ! Ovocie obsahuje fruktózu čo je ovocný cukor , ktorý večer určite vašim krivkám nepomôže .

 

 1. Netýrajte sa. Keď už máte takú neodolateľnú chuť na čipsy vezmite si najmenšiu misku , ktorú nájdete a doprajte si ich. Z čokolády tabličku dve . Ak už vážne nemôžete vydržať dajte si na čo máte chuť ale v malom množstve počas dňa . Určite nie pred spaním a hlavne to nerobte často. Je lepšie dopriať si máličko raz za čas ako potom nevydržať a zožrať tú čokoládu celú večer o desiatej keď už neviete čo so sebou . 😀

 

 1. Dávajte si veľký pozor na pečivo . Tá tmavá žemľa , ktorú si poctivo kupujete na raňajky miesto bieleho rožka vôbec nemuší byť taká diétna ako sa tvári . Preto ruky preč od multizrnného a cereálneho pečiva . Okrem zrniečok obsahuje akurát bielu múku. Po celozrnnej buď nie je ani stopy alebo jej tam je veľmi málo. Vyberajte si také , ktoré je označené slovom „celozrnné“ alebo si študujte etikety. Malo by obsahovať min. 80% celozrnnej múky. ( Tip: v Lidli chlieb Európa celozrnný)

 

 1. Doprajte si masáž . Masérka Vám rozprúdi lymfatický systém a naštartuje lenivý metabolizmus. Kúpte si špeciálnu masážnu rukavicu a po dobrom kúpeli sa ňou premasírujte na problémových partiách.

 

 1. Ďalšia možnosť ako oklamať mozog je jesť z menších tanierov a misiek. Naložte si aj kopcom budete mať pocit , že ste najedená ako by ste mali jesť z veľkého poloprázdneho taniera.

10689619_10202426754464165_243232049196009574_n

 

 1. Samozrejme sú aj takí , ktorí sa vedia zatnúť . Vyradia sladké , mastné , vypražené , chodia cvičiť. No po čase sa môže stať , že Vaše telo začne stagnovať a vy nezhodíte behom dlhšej doby ani gram . Vtedy je vhodný cheat meal. Je to jedlo , ktoré inak vôbec nie je povolené (pizza , vyprážaný syr s hranolkami , hamburger , čokoládová torta) , teraz Vám však pomôže . Nakoľko sa dlhodobo držíte na nižšom príjme kaloríí , Váš metabolizmus sa spomalí a redukciu tukov môže zablokovať . Cheat meal opäť metabolizmus nakopne a roztočí do nových otáčok. Ale pozor neznamená to sa celý deň napchávať všetkým možným ako zmyslov zbavený ! 🙂 Dajde si výdatný obed . Prejedlo , hlavné jedlo a kludne aj dezert .