Posilňovanie a stará škola

posilka, posilnovnie, o posilnovani, svaly, sval, kulturistika, kulturisti

Určite poznáte kulturistov zo starej školy ako sú Arnold Schwarzenegger alebo Frank Zane. Títo kulturisti cvičili v posilňovni inak ako my ostatní teraz.

V dnešnej dobe skúšajú vedci rôzne prípravky a suplementy, ktoré by Vám mali dopomôcť k rýchlemu pribratiu svalovej hmoty. Taktiež sa stretávate s novými tréningovými plánmi alebo diétami. Majú však taký účinok ako hovoria?  Určite nejaký účinok majú, ale mnoho krát nesplnia to čo sme od nich očakávali.

V dnešnej dobe mnoho cvičencov, hlavne tých začínajúcich zabúda na základné cviky. Aby sme sa mohli rozvíjať potrebujeme dobré základy pri cvičení. Základy v posilňovaní dosiahneme troma cvikmi. Bench press, drep a mŕtvy ťah. Mŕtvy ťah si dnes veľa ľudí zamieňa za veslovanie s kladkou a inými. Podľa viacerých kulturistov to však nemá také účinky ako mŕtvy ťah.

Prečo potom necvičíme mŕtvy ťah? Sme leniví? Bojíme sa aby sme si neublížili?

Posilňovanie je o premáhaní sa, musíte prekonať svoju lenivosť či strach aby ste dosahovali zlepšenie. Nemôžete sa uspokojiť len s tým, že je to dobré. Musí to byť perfektné. To je základná myšlienka posilňovania a mŕtveho ťahu taktiež.

V tejto dobe na to mnoho ľudí zabúda. Prídu do posilňovne, začnú cvičiť a už len dúfajú nech majú všetko za sebou aby mohli ísť domov. Ak ste jeden z týchto ľudí tak by ste sa mali rozhodnúť či je posilňovanie vôbec pre Vás. Ak áno tak by ste si k posilňovaniu mali nájsť lepšiu cestu. Tú správnu.