Plávanie pomáha nášmu zdraviu

plavanie, šport, o plávaní, zdravaie, svaly, chudnutie

Plávanie je šport určený pre každého. Od malých detí až po dôchodcov. Pri plávaní môžeme relaxovať, schudnúť alebo nabrať svalovú hmotu. Takmer v žiadnom športe sa nedá precvičiť celé Vaše telo, ale pri plávaní je to možné. Samozrejme neznamená to, že prídeme na plaváreň počlapkáme sa vo vode a už si budeme myslieť ako sme nabrali svalovú hmotu alebo schudli.

Plávanie je šport v ktorom musíme dodržiavať nejakú intenzitu. Ak chceme s plávaním dosiahnuť nejaké výsledky na postave alebo kondícii, mali by sme plávať pravidelne.

Pri samotnom plávaní precvičujeme všetky časti tela ako hrudník, chrbát, ruky, nohy, brucho. Keď vstupujeme do vody, naše telo začína prechádzať teplotnými zmenami. Teplota vzduchu je iná ako teplota vody. Takýmto spôsobom pomáhame telu k lepšej obranyschopnosti.

Plávanie pôsobí blahodárne aj na náš krvný obeh. Keď vstúpime do vody, nášmu telu sa zníži tepová frekvencia. Počas plávania je telo v horizontálnej polohe. V tejto polohe sa uľahčuje návrat krvi do srdca z veľkého obehu. Týmto spôsobom uľahčujeme prácu srdcu.

Taktiež naše plúca zväčšujú svoj objem počas plávania.

Plávanie používajú mnohí športovci ako doplnok ich tréningu. Techniky plávania by ste mali obmieňať. Pri behaní sa toľko nenamáhame ako pri plávaní. Je to dôsledok toho, že voda má 700- krát väčší odpor ako vzduch.

Ak teda začnete plávať alebo už plávate mali by ste si zvoliť tréning, techniku a intenzitu plávania podľa Vás. Nezabúdajte an to, že by ste mali plávať pravidelne. Pri pravidelnom plávaní uvidíte, že sa budete zlepšovať a budete zdravší.

zdroj: wanda.atlas.sk