Biopotraviny

V dnešnej dobe sa chce čoraz viac a viac ľudí stravovať zdravo. V obchodoch sa objavujú čoraz častejšie biopotraviny. Takmer všetky produkty každodennej spotreby sú na trhu aj v bio verzií.

Čo sú to vlastne biopotraviny? Prečo začať kupovať a jesť biopotraviny? Ako rozpoznať biopotravinu od konvenčnými potravín?

Biopotraviny sú produkty pochádzajúce z ekologického poľnohospodárstva. Ekologické poľnohospodárstvo je forma poľnohospodárstvo, ktorá kladie veľký dôraz na vzťah k prírode. Bioprodukty sú vypestované bez použitia chemických prostriedkov, pesticídov a umelých hnojív.
[ad#co-2]
Zvieratám chovaných na bioprodukty musia byť zabezpečené podmienky vhodné pre život. Dostatočne veľký výbeh, rozsiahla pastvina, dobrá strava.

Biopotraviny patria do zdravej výživy, ale to neznamená, že ak budem jesť biopotraviny budem stále zdravý, nebudem mať choroby a iné. V biopotravinách sa nepoužívajú chemické hnojivá a preto sú šetrnejšie k nášmu organizmu. Zaradením biopotravín do nášho jedálnička skvalitníme našu stravu, lebo bude mať vyšší obsah vitamínov a minerálov, ale často aj lepšiu chuť a vôňu. Jediný problém biopotravín je, že sú drahšie ako klasické potraviny a nemôže si ich každý dovoliť, ale ak chcete zmeniť svoj jedálniček a zlepšiť svoj životný štýl tak sú pre vás ako stvorené.