Pravidelné cvičenie zlepšuje sexuálny život

Ľudia, ktorí pravidelne cvičia majú lepší sex a sexuálny život. Človek, ktorý cvičí má lepšiu kondíciu, životný štýl, postavu a lepší sex s partnerom či partnerkou.

Nedávne štúdie preukázali, že ľudia, ktorí pravidelne cvičia zvládajú lepšie stresujúce situácie, lepšie sa vyspia a sú duševne vyrovnanejší. Šport a cvičenie nepomáha blahodárne len mužom, ale i ženám. Ženy majú vraj lepší pôžitok zo sexu ak pravidelne cvičia.

Nemali by sme však cvičiť tesne pred spaním. Naše telo je už naladené na spanie. Svaly nie sú rozohriatie a mozog už nepracuje naplno. Ak začneme cvičiť tak sa nám rozohrejú svaly a mozog začne pracovať. Potom sa nám ťažšie zaspáva a máme zlé sny. Ráno sa môžeme zobudiť bez nálady, vyčerpaní a vystresovaní.

Podľa amerických vedcov sa cvičením dá zbaviť aj závislosti na cigaretách. V tele sa počas cvičenia uvoľňuje adrenalín a ten odbúrava stres. Takýto pocit zažívajú aj fajčiari, keď fajčia cigarety. Podľa nich je pravidelné cvičenie tou najlepšou cestou ako sa zbaviť závislosti od cigariet.