Pivo, zdravý alebo nezdravý mok?

Pivo je nízkoalkoholický nápoj. Rozlišujeme svetlé, tmavé alebo rezané pivo. Rezané obsahuje svetlé a tmavé pivo. Hovorí sa, že je zdravšie piť vodu ako pivo. Veď v minulosti pili ľudia radšej pivo lebo voda, ktorá sa dávala do piva bola prevarená. Voda z potoka alebo vodovodu nebola prevarená a obsahovala viacej baktérii ako voda v pive. Pivo obsahuje až okolo 93% vody oproti iným alkoholickým nápojom. Vďaka tomu lepšie hasí smäd ako iné alkoholické nápoje.

Pivo obsahuje zdraviu prospešné látky

Vitamín B, niacin, pan-thothenovú kyselinu, pyridoxin, ryboflavin, kyselinu listovú, thiamin a biotin.
Tieto látky pomáhajú pri raste kože, vlasov, trávení a mnoho iného.
[ad#co-2]
Pivo neobsahuje žiaden tuk, ale má malé percento sacharidov.
Pravda je, že pri miernom pití piva sa z neho nepriberá. Pivo obsahuje látky, ktoré dodávajú telu chuť do jedla. Ak nechcete mať z piva veľké brucho vyvarujte sa jeho nadmernému pitiu.

Ako má vyzerať správne načapované pivo

Farba svetlých pív ma byť zlatohnedá. Má mať jemne chmeľovú vôňu. Pivo ma byť číre, musí mať lesk, musí ostro lámať svetlo. Pivo by po načapovaní malo mať penu vysokú 3 cm, ktorá nesmie úplné zmiznúť v priebehu 5 minúť.

Pamätáte sa, keď ste boli malí a Vaše mami hovorievali, že máte jesť veľa mrkvy aby ste mali dobrý zrak. V tejto dobe budú mami hovoriť svojim deťom, že nech sa idú napiť piva aby mali dobrý zrak. 🙂