Krátky posúťažný report – Branislav Nárožný

Branislav Nárožný, Dorian Yates a Lionel Beyeke - Košice 2012

 

Branislav Nárožný, Dorian Yates a Lionel Beyeke - Košice 2012

Ahojte.

Tak súťaže sú za mnou. Ako to dopadlo? Ja osobne hodnotím túto súťažnú sezónu ako úspech. Nedosiahol som síce nijaké popredné umiestnenie, ale súťaženie v kulturistike nie je iba o medailách a umiestňovaní. Ak ste si položili otázku, o čom teda, odpoveď je jednoduchá. Je to o skúsenostiach, vylepšeniach, pocite a motivácií. Vďaka tejto sezóne som získal obrovské množstvo skúseností ohľadom prípravy, či už objemovky alebo rysovačky. Oproti poslednej súťažnej sezóne, ktorej som sa zúčastnil (jar 2010) som mal na pódiu o 8kg viac pri vyššej svalovej kvalite a tvrdosti. Práve tu vidím aký pokrok bol som dosiahol a to ma motivuje do ďalšieho obdobia.

V mojej kategórií (klasická kulturistika nad 175cm) bolo na oboch súťažiach najviac súťažiacich. Na juniorke v Beckove to bolo 19 pretekárov, na mužoch v Košiciach 25 pretekárov. Všetci boli veľmi dobre pripravení a konkurencia bola skutočne obrovská. Na juniorke som sa umiestnil na 11-12 priečke s rovnakým počtom bodov, pričom na 10-teho pretekára som strácal 2 a na 9-teho 3 body.

V Košiciach som skončil pri eliminácií s umiestnením 15+. Čo už, mužská súťaž 🙂 Aj toto mi však pridalo obrovské množstvo skúseností, čo sa týka udržania súťažnej formy počas dvoch za sebou idúcich súťažných dní.

Ešte pár fotiek a video. 🙂

Video z M-SR mužov Košice – pózovanie v backstage

Nohy - súťažná sezóna 2012 - Branislav Nárožný  Pred suťažou vo fitku 2012 - Branislav Nárožný  Pred suťažou vo fitku 2012 - Branislav Nárožný

Beckov on stage 1 - 2012 - Branislav Nárožný  Beckov on stage 1 - 2012 - Branislav Nárožný  Beckov on stage 1 - 2012 - Branislav Nárožný