Novinka od Kompavy – Zen Whey proteín

2.4.2013 uzrel svetlo sveta nový proteín firmy Kompava – ZEN WHEY. ZEN preto, lebo vyjadruje smer akým sa má pravý proteín uberať:

HIGLY ACTIVE – vysoko aktívny
HIGLY ANABOLIC – vysoko anabolický
HIGLY REGENERATIVE – vysoko regeneračný
HIGLY ABSORPTION – vysoká a dobrá absorpcia

 

zen_800x600_doza

Zen Whey je proteín, ktorý obsahuje vysoko kvalitné proteínové koncentráty (srvátkový – WPC a mliečny – MPC) s vysokou využiteľnosťou, ľahkou stráviteľnosťou a s nutričným zložením vhodným pre všetky vekové kategórie a všetky športy.
70% proteín je zložený zo srvátkového a mliečneho proteínu, obohatený o zvýšenú dávku aminokyselín BCAA (5,5g v 1 dávke) a zvýšenú dávku aminokyseliny L-lyzín. L-lyzín je základná stavebná aminokyselina. Otvára aminokyselinové kanále a tým zabezpečuje väčší prísun aminokyselín do bunky, zvýšenú regeneráciu a anabolizmus (rast svalovej hmoty). Enzýmy pridané do proteínu zlepšujú využiteľnosť bielkovín, zlepšujú vstrebávanie a zabraňujú tráviacim problémom spojeným so zvýšeným príjmom bielkovín.
Prečo je Zen Whey iný od ostatných? Pretože si ho môžete vybrať v dvoch variantoch. Buď je sladený sladidlom aspartam alebo stévia. Výber je na Vás.

Prírodné sladidlo stévia sa získava z rastliny Stévia, ktorá je 200-250x sladšia ako cukor, nemá žiadne kalórie a nemá negatívne účinky na organizmus. Sladkosť spôsobujú glykozidy steviolu (samotná rastlina Stévia obsahuje 6-12% glykozidov steviolu, sladidlo stévia v Zen Whey obsahuje 97% glykozidov steviolu). Sladidlo Stévia v Zen Whey je tá najčistejšia forma na trhu. Má horkastú príchuť ale práve to sa niektorých ľuďom páči.

Aspartám je vysoko intenzívne náhradné sladidlo. Je zdravotne nezávadné (nemá negatívne účinky na organizmus) a chuťovo veľmi dobré. Tiež je 200x sladší ako cukor. Sladkosť tohoto sladidla spôsobuje dipeptid (skladá sa z 2 aminokyselín a to kyselina asparágová a fenylalanínu), ktorý sa v tele vstrebáva a metabolizuje ako protein.
Obe sladidlá sú vhodné pri redukčných diétach a taktiež aj pre diabetikov.
ZEN WHEY neobsahuje glutén preto je vhodný aj pre celiatikov.

Jedna dávka, 30 g obsahuje len 117 kcal, preto je ideálny ako náhrada jedla s nízkym obsahom sacharidov. Veľmi chutný je rozmixovaný vo vode , alebo v mlieku.

zen_whey_2

Pripájame pár tipov na použitie:

 

Tip na raňajky

Ovsená kaša s ovocím (4 porcie) :
1 šálka ovsených vločiek
2,5 šálky vody
½ šálky sušeného ovocia
1 jablko nakrájané na drobno
½ lyžičky škorice
1 šálka nízkotučného mlieka
30 g ZEN WHEY

Do prevarenej vody nasypeme vločky , povaríme asi 2 minúty na miernom ohni. Odstavíme, pridáme nakrájané jablko, sušené ovocie a škoricu. Necháme 5 minút postáť a zalejeme šálkou nízkotučného mlieka v ktorom sme rozmixovali 30 g ZEN WHEY (môžeme použiť ktorúkoľvek príchuť).

Tip na desiatu

ZEN WHEY zamiešať do jogurtu (ktorúkoľvek príchuť).

Tip na obed alebo večeru

Špaldová palacinka s tvarohovou plnkou :

• 150 g špaldovej múky
• 150 g pohánkovej múky
• 800 ml nízkotučného mlieka
• 1 lyžicu ZEN WHEY vanilka-smotana
• 1 veľké vajce
• štipka soli
• 1 lyžica olivového oleja
• tuk na smaženie
Tradičným spôsobom ako pri výrobe palaciniek zmiešame všetky ingrediencie, cesto necháme chvíľu odpočinúť a smažíme na rozpálenej panvici. Do tvarohu dáme 1 lyžicu ZEN WHEY a rozmixujeme. Krémom naplníme palacinku, ozdobíme ovocím a s chuťou si pomaškrtíme.

 

Prajeme Vám dobrú chuť!

 

Proteín Kompava ZEN WHEY si môžete kúpiť aj v našom e-shope, je v ponuke v 2 baleniach. Teraz je dokonca v akciovej cene.

500g: http://obchod.zaciatocnici.sk/kompava-zen-whey-500g-p1213

2000g: http://obchod.zaciatocnici.sk/kompava-zen-whey-2000g-p1214