vytrvalostný tréning –Mal by sa praktizovať pri frekvencii pulzu približne 150/min. Týmto spôsobom rozvíjame našu vytrvalosť. Tento tréning je vhodný aj pre deti a mládež. Vytrvalostný tréning sa využíva vo väčšine športov. Ako je florbal, hokejbal, hokej, futbal a mnoho ďalších. Taktiež sa s ním môžete stretnúť aj v škole na hodine telesnej výchovy.
silový tréning – Slúži na zvýšenie svalovej hmoty a sily. Neodporúča sa cvičiť deťom a mládeži do 21 rokov. V dôsledku vývoja kostí. Nevhodný je taktiež pre ľudí s ochorením srdca a ciev. Tento tréning je však veľmi vhodný pre športovcov, kulturistov, obyčajných ľudí.
striedavý tréning –Využíva striedanie záťaže miernej a strednej intenzity. Doporučuje sa všetkým vekovým skupinám. Je vhodný pri rozvoji špeciálnej vytrvalosti.
objemový tréning– Je určený pre všetkých. Využívajú ho ľudia, ktorí začínajú posilňovať, ale aj tí čo už majú niečo za sebou. Tento tréning podporuje nárast svalovej hmoty a sily. Trénovať by ho mali hlavne ľudia do 21 rokov, ktorí by ešte nemali cvičiť silový tréning v posilňovniach.
rýchlostný tréning – Človek by mal v krátkom časovom úseku absolvovať maximálnu zátaž. Tepová frekvencia by sa mala pohybovať okolo hodnoty 200/min. Takýmto spôsobom zvyšujeme svoju rýchlosť. Tento druh tréningu môžem odporučiť všetkým. Najväčšie pokroky sa s týmto tréningom dosahujú však v detstve. Približne do 12 rokov. Vo vyššom veku nedosahujeme už také výsledky ako keď sme boli deti. Kompenzujeme to našou silou.
špecializovaný tréning – Je náročný na psychiku športovcov. Zameriava sa na jeden daný šport.
Ďalšie typy tréningov nám môžete napísať do komentárov tohto článka.
Toto rozdelenie tréningov pochádza z viacerých článkov, ale opierali sme sa hlavne o článok na jednej nemenovanej športovej stránke.
Toto rozdelenie tréningov sem prosím Vás kto napísal…